Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Drahšie vlaky a diaľničná známka sú výsmech, zdroje sa dajú získať inak

Úvahy o zvyšovaní cien v doprave hovoria o nekompetentnosti a necitlivosti ministra dopravy Andreja Doležala (Sme rodina). V čase, keď sa zvyšujú životné náklady a v dôsledku škrtania služieb aj znižuje kvalita života občanov, je avizované zdražovanie diaľničnej známky či cestovného vo vlakoch nepochopiteľné. Uviedol to podpredseda KDH Igor Janckulík s tým, že existuje veľa iných možností, ako získať chýbajúce finančné prostriedky v rezorte.

„Za neuhradené diaľničné známky od zahraničných vodičov nám ročne unikajú desiatky miliónov eur. Ďalšie desiatky miliónov platíme navyše za prevádzku elektronického mýta, ktorá je oproti Česku dvakrát drahšia. Ale namiesto toho, aby sme účinne vymáhali pokuty od zahraničných vodičov, chce minister brať peniaze z vreciek domácich daňových poplatníkov. A namiesto skoncovania s nevýhodným mýtom ešte z dielne prvej Ficovej vlády v zmluve pokračuje a dokonca uvažuje o jej predĺžení,“ upozorňuje Janckulík.

Ako ďalej zdôrazňuje, „toto konanie je výsmech už beztak ťažko skúšaným občanom v priamom prenose a prejav veľkej necitlivosti rezortu dopravy k Slovákom„. Janckulík rozumie, že pre zanedbanú a nedostatočnú údržbu diaľnic, rýchlostných ciest, ciest prvej triedy či železničnej infraštruktúry sú potrebné značné finančné zdroje. Nesúhlasí však s tým, aby sa pristúpilo opäť k najjednoduchšiemu riešeniu, ktorým je ďalšie vytiahnutie peňazí z peňaženiek ľudí. „Súčasné ministerstvo dopravy nepostavilo ani jeden kilometer ciest a nepresadilo žiadne uvoľnenie financií pre už takmer chátrajúce železnice. Je preto nemiestne, ak dnes na svoju činnosť žiada vybrať viac peňazí od poctivých vodičov a platiacich cestujúcich vo vlaku,“ uzavrel podpredseda kresťanských demokratov.

Podľa medializovaných informácií prezentoval Andrej Doležal návrh na zvyšovanie cien diaľničných známok na koaličnej rade. Rovnako uvažuje aj o zdražovaní cien cestovných lístkov vo vlakoch. Hoci koaličná rada nateraz so zdražovaním nesúhlasila, téma podľa ministra zostáva otvorená a má byť súčasťou diskusií o štátnom rozpočte v nasledujúcich dňoch a týždňoch.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete