Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Návšteva zdravotníckych zariadení na Orave

S mojimi kolegami Peter Stachura, František Majerský – poslanec NRSR, ktorí sú v zdravotnom výbore NR SR sme začiatkom júna navštívili zdravotné zariadenia na Orave.

▶️ Boli sme v Oravská poliklinika Námestovo, kde je veľký problém zabezpečiť ambulantného neurológa a chirurga. Od 1. júla sa tu ruší detská pohotovosť a ľudia v regióne, kde sa rodí najviac detí, a cesty občas pripomínajú tankodrom, sa právom obávajú, kto sa postará o detských pacientov mimo ordinačných hodín pediatrov. Ministerstvo zdravotníctva neprišlo so žiadnym riešením.

▶️ Navštívili sme aj HNsP Trstená, kde nás pán riaditeľ Tholt previedol po nemocnici, v ktorej vidieť zanietenie pre pacienta na každom kroku. Nemocnici chýba MR prístroj, ako aj rekonštrukcia JIS izieb. Táto nemocnica je príkladom, že aj nemocnica v rukách vyššieho územného celku môže prosperovať.

▶️ V Dolnooravská nemocnica s poliklinikou v Dolnom Kubíne sme hovorili o problémoch s financovaním napríklad MR vyšetrení, poisťovňa nastavuje nemocnici také limity, že nepokrývajú ani náklady. V Dolnom Kubíne majú problém aj s financovaním cez PRUZZ a DRG, s pravidelným nárastom miezd zdravotníkov, ako aj s dostatkom lekárskych špecialistov.

▶️ Navštívili sme primátorku Mesto Trstená Magda Zmarzláková

Okrem pracovných stretnutií sme stihli pozrieť aj Oravský hrad / Orava Castle a Rio de Klin.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete