Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Obchvat Tvrdošína nedostavajú načas

KDH už v máji upozornilo na to, čo potvrdil aj včerajší kontrolný deň Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na stavbe úseku R3 Tvrdošín – Nižná. Rýchlostnú cestu nedostavajú podľa zmluvy do konca tohto roka, ale stavba sa predĺži a aj predraží. Vyzývam NDS, aby občanom oznámila, kto zlyhal a ozrejmila, ako chce vzniknutú situáciu vyriešiť.

Ešte v máji som upozornil, že NDS nedoriešila zohľadnenie inflácie a valorizácie pre stavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná. Zhotoviteľ v zmysle zmluvy o dielo pracuje v cenách z roku 2018, čo je v súčasnej situácii pri vývoji cien materiálov a prác neudržateľné. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo stavebné práce nepostupujú podľa plánu a stavba nebude odovzdaná motoristom do užívania v plánovanom termíne 2023.

NDS sa voči mojim slovám ohradila a žiadala ospravedlnenie, že som upozornili na to, že dostavba dôležitých úsekov ciest je ohrozená z dôvodu nezohľadňovania valorizácie a inflácie stavebných materiálov a prác k súčasným cenám. Neteší ma, že som mal pravdu, no občania Slovenska si zaslúžia poznať pravdu.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete