Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Termín rekonštrukcie jasenického a námestovského mosta stále v nedohľadne

Na MsÚ v Námestove prebehlo 31.marca rokovanie ohľadom troch mostných objektov, ktoré sú v kritickom stave. Stretnutie iniciovali najväčší zamestnávatelia v okrese Námestovo, ktorí majú veľké obavy z toho, že budú musieť ZATVORIŤ svoje firmy a PREPUSTIŤ zamestnancov, pretože nebudú môcť zásobovať svoje firmy a vyvážať výrobky.

Stretnutia sa okrem zástupcov firiem zúčastnili: predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, poslanec NR SR p. Kuriak, prednostka OÚ p. Hollá, riaditeľka odboru dopravy ŽSK p. Tisoňová, primátor p. Hubík so zástupcami mesta, poslanci ŽSK p. Maslaňák, p. Piták, p. Zanovit a námestník IVSC Žilina p. Szabó.

Na tomto stretnutí nás zástupca Slovenskej správy ciest informoval, že malý mostík pred Námestovom sa začne rekonštruovať teraz na jar. To je dobrá správa. Zlá správa je, že most v Oravskej Jasenici sa bude rekonštruovať v najlepšom prípade až v roku 2023. Z tohto dôvodu som požiadal pána námestníka, aby sa čím skôr zrealizovala na tomto moste aspoň nová obrusná vrstva (nový koberec), ktorého cena bude cca 20 000€. Táto nová obrusná vrstva aspoň z časti predľži životnosť mosta, ale hlavne zlepší bezpečnosť motoristov, ktorí si poškodzujú svoje vozidlá na obrovských výtlkoch. Odpoveď bola, že SSC nemá problém realizovať novú obrusnú vrstvu, ale nemá navyše tieto peniaze opätovne povedal námestník.

Ohľadom námestovského mostu som sa dozvedel, že vedenie župy ešte stále nedalo vypracovať štúdiu na rožšírenie cestnej komunikácie za účelom vytvorenia cyklochodníka a chodníka pre chodcov, ktoré budú slúžiť na napojenie na budúcom novom moste ponad Or. priehradu. A taktiež nebola stále zadaná zo strany župy objednávka na vypracovanie štúdie na nebezpečnú križovatku pri Slovnafte.

Podľa môjho názoru oprava mostu ponad Oravskú priehradu sa musí riešiť KOMPLEXNE. Čiže napojenie chodcov a cyklistov na tento most a riešenie nebezpečnej križovatky za mostom.

P.S. Ostáva len veriť, že SSC nakoniec vyrieši problém s novou obrusnou vrstvou okamžite na moste v Oravskej Jasenici. A most ponad Oravskú priehradu sa bude riešiť komplexne.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete