Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Z kampane neodstúpim, podporu si pýtam iba od obyvateľov kraja

Včerajší podlý status Igora Matoviča a ďalších predstaviteľov jeho politického zoskupenia najlepšie ukazuje rozdiel medzi ich a mojím vnímaním toho, ako vykonávať politiku. Ja s ľuďmi rozprávam osobne a napriamo, lebo len tak je možné rozumieť ich problémom. Oni zatiaľ vypisujú zavádzajúce statusy na Facebooku, lebo sa im to politicky hodí.

Ich včerajšia aktivita nie je ničím iným ako pokusom odkloniť ľudí od hlavnej témy župných volieb v Žilinskom kraji, ktorou je neschopnosť súčasnej predsedníčky Eriky Jurinovej hospodárne a transparentne riadiť náš kraj. Chápem, že na mňa ako na jej hlavného vyzývateľa treba v kampani zaútočiť, akurát sa prepočítali.

Tak ako som sa stretol so župankou, stretol som sa aj s inými kandidátmi na župana. Ak ma niekto vyzve na stretnutie, idem. Nebojím sa stretávať s ľuďmi ako niektorí. Rokovať však neznamená spájať sa. Tak, ako sme sa na ničom nedohodli na stretnutí so župankou, na ničom som sa nedohodol ani s inými kandidátmi. Z kampane neodstupujem a neodstúpim. Jediní, od ktorých si pýtam dôveru, sú občania Žilinského kraja.

Zdôrazňujem, že rokovania o spájaní so stranou Smer, ani Hlas som neinicioval a o ich podporu som nežiadal. Rozumiem však tomu, že moji protikandidáti uvažujú, ako dosiahnuť zmenu v našom kraji. Aj včerajšie šírenie „zaručených informácií“ ľuďmi z okolia Eriky Jurinovej ukazuje, že ich myšlienkový svet, opierajúci sa o okamžité vynášanie nepodložených súdov a odstavenie nepohodlných, musí v Žilinskom kraji skončiť.

Ako kandidáta, ktorý chce byť úprimne županom celého kraja, teda všetkých jeho obyvateľov, ma znepokojuje tento dvojitý meter. OĽaNO pre úspech pri hlasovaniach v NR SR neváha vytvárať neraz aj veľmi diskutabilné spojenectvá s rozličnými stranami či politickými predstaviteľmi, ale politickú prácu iných nemá problém okamžite nálepkovať. Rovnako ako sa do pozície odborníkov na samosprávy pasujú predstavitelia tohto zoskupenia, ktorí o skutočných problémoch ľudí v Žilinskom kraji ani len netušia. Ľudia v týchto voľbách si vyberajú v prvom rade podľa schopností kandidáta – ide o cesty, mosty, školy a škôlky, sociálne či zdravotnícke zariadenia, nie o celonárodnú politiku, ako sa to snažia mnohí zveličovať.

Denne ma v uliciach zastavujú a oslovujú ľudia, ktorí majú celonárodne inú politickú preferenciu, ale v týchto voľbách sa rozhodli podporiť moju osobu, lebo vidia výsledky mojej doterajšej práce a veria, že župa sa dá spravovať dobre. Veľmi často tiež počúvam, že si vážia, že aj s politickými oponentmi dokážem rozprávať s úctou. A budem v tom pokračovať. Lebo onálepkovať iného – ako sa to včera podarilo tímu županky, je najľahšie. Spolupracovať, snažiť sa o zastavenie polarizácie spoločnosti a podnecovania k nenávisti, je omnoho ťažšie. Ale táto jediná cesta má pre mňa zmysel.

Pozývam všetkých, ktorí chcú vykročiť na túto cestu v Žilinskom kraji, aby sa pre ňu rozhodli aj 29. októbra.

Lebo neustále rastúca podpora nášmu tímu ukazuje, že to je naozaj možné.

Totiž, nie je Igor ako Igor.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete