Igor Janckulík

Chcete mať pravidelný prehľad o novinkách? Sledujte ma na Facebooku:

Žiadame odvolať vedenie NDS za opätovne predraženú zmluvu so SkyToll

Predražené a nevýhodné predĺženie zmluvy Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) so SkyToll-om je poškodzovaním záujmov SR a jej občanov. Ministra dopravy Pavla Lančariča preto vyzývame, aby urýchlene odvolal vedenie NDS!

NDS pripravilo občanov SR tento rok o 23 miliónov eur, a to opätovným dodatkovaním zmluvy na poskytovanie mýtneho systému so spoločnosťou Skytoll za cenu vyššiu, ako bola dohodnutá na posledný rok pôvodnej zmluvy. Namiesto pôvodných 40 miliónov eur NDS vyrokovala mýto za 63 miliónov eur pre tento rok a za 67 miliónov eur od januára 2024. Ceny pritom ešte budú navýšené o infláciu. Ale čo je absurdné, je to s výrazným zásahom do pôvodnej zmluvy, kde protizákonne pridali novú prílohu, len aby mohli dôvodiť fiktívnou zľavou, ktorá v skutočnosti mýtny systém vysoko predražuje!

Pripomíname, že spustiť vlastný mýtny systém sa zaviazalo Matovičovo OĽaNO ešte pred voľbami v roku 2020. Vidíme, kam nás za tri roky vlády priviedlo „najtransparentnejšie a protikorupčné hnutie“ OĽaNO, ktoré opätovne oklamalo svojich voličov. Premiéri OĽaNO Matovič a Heger ani nedokázali kontrolovať stranu Sme rodina Borisa Kollára, ktorá viedla ministerstvo dopravy a jej nominanti za to musia niesť zodpovednosť!

Ako ďalší dôvod na odvolanie riaditeľa NDS vidíme nezvládnutie dostavby tunela Višňové, a to nielen pri neskoro spustenej súťaži na výber dodávateľa technológie tunela, ale aj pri nevyvodení dôsledkov za chyby na stavbe tunela.

O kauze ako prvá informovala Nadácia Zastavme korupciu.

Zdieľať na sociálnych sieťach!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Igor Janckulík

podpredseda KDH
poslanec NR SR
poslanec Žilinského samosprávneho kraja

© 2024 Igor Janckulík Vytvorili v LabZone

Adresa:

Sociálne siete